بک لینک سنتر یکشنبه 28 آذر 1395 11:06 ق.ظ نظرات ()

7 مکان برای یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت ، به صورت رایگان

http://www.rupload.ir/upload/dm17babkujn7lpzix2uu.jpgتوانایی کد نویسی و مشارکت در بحث های حوضه برنامه نویسی یک امر ضروری است مخصوصا برای افرادی که با وب یا طراحی سایت بیشتر کار دارند.( این مهارتی نیست که فقط با هوش زیاد به دست بیاید ) .
این پروسه به حرفه های کسب و کار اجازه میدهد مسائلی مانند وجود یک رشته HTML ضعیف در یک سیستم مدیریت محتوا را شناسایی و به سرعت ان را رفع کنند ، برای بهینه سازی بهتر صفحه یا اهرم قدرتمند اسکریپت های جدید ذهنیتی داشته باشند که در این مسیر آن ها را همراهی کند. ( طراحی سایت )

و همچنین یک چشم انداز منحصر به فرد و جدیدی را به شما در توسعه محتوا میدهد ، هنگامی که شما عملکرد داخلی سیستم خود را درک کنید ، میتوانید با آن کار های مختلف و خلاقانه انجام دهید .
به صورت مثال شما مجبور هستید برای ریسک کردن در موارد مربوط به سئو هر روز به روز باشید و امتحان کنید تا بتوانید یک وب سایت بهینه سازی شده ای را فراهم آورید این مورد در زمینه برنامه نویسی و کد نویسی چندین برابر هست.


اگر میخواهید کد یاد بگیرید ، نگاهی به مکان ها رایگان برای شروع بیاندازید :

 

Codecademy را برای به دست اوردن تجربه عمومی ای از برنامه نویسی امتحان کنید

 

Codecademy یک ماموریت بلند مدت برای بهبود اموزش است ، برای آن های که میگویند مشکل دارد !
ویژگی هایی مانند : Wired ، Bloomberg ، Guardian و هزاران چیز مهم دیگر ، این را به یکی از گزینه های محبوب برای برنامه نویسی تبدیل کرده است .


اگر شما به دنبال تئوری میگردید ، این احتمالا بهترین مکان برای شروع نیست . روش Codecademy این است که شما را مستقیم به اعماق دریای برنامه نویس پرتاپ میکند ، با درس های تعاملی که برای دست و پنجه نرم کردن و کسب تجربه طراحی شده اند .


شما میتوانید انواع دوره ها از جمله : HTML ، CSS ، JavaScript ، jQuery ، Python ، Ruby on Rails و غیره را انتخاب کنید .

در اینجا شما یاد بگیرید کد بزنید ، ولی شما درک عمیقی از این که چرا کاری را که دارید انجام میدهید را ندارید . منابع دیگری برای ان وجود دارد ، اما اگر شما یک بازاریاب هستید و یا در محل کار از CMS ( سیستم مدیریت محتوا ) مبتنی بر HTML کار میکنید ، شما فقط به تجربه عملی نیاز دارید .

 

برای تئوری ، سری به دروس دانشگاه MIT بزنید

 

اگر شما واقعا میخواهید تئوری پشت برنامه نویسی را درک کنید و به درک بهتر "چرا" برسید ، MIT تعدادی دوره برنامه نویسی به این منظور ارائه میدهد . سایت دروس انها با بیش از 2.150 درس و همه به صورت رایگان در اختیار جهانیان است .
مبتدی ها باید با علوم کامپیوتر و دروس برنامه نویسی شروع کنند ، که نیاز به تعهد زمانی حداقل 3 ساعت در هفته دارد . دانش اموزان با یکدیگر از طریق پلت فرم OpenStudy و انجمن ها در ارتباط هستند و درس ها شامل سخنرانی های ویدئویی ، منابع متنی و ازمون هم میشود .

 

درس های برنامه نویسی با خان اکادمی

 

خان اکادمی یکی از اولین منابع آنلاین برای ارائه درس برنامه نویسی رایگان است ، خان آکادمی دارای یک رویکرد آموزش منحصر به فرد است که اغلب آموزش از طریق عناصر بازی را فراهم می کند.
دروس برنامه نویسی کامپیوتر انها هم هیچ تفاوتی ندارد . با استفاده از نقشه ها ، بازی ها و انیمیشن ها ، خان اکادمی JavaScript ، HTML و CSS را اموزش میدهد . دانش اموزان میتوانند به صورت انلاین با یکدیگر تعامل کنند و کار هایی که اجام دادند را به اشتراک بگذارند .

 

Udemy اموزش های بر اساس فیلم را ارائه میدهد

 

اگر شما می خواهید با ترکیبی از دیدن و شنیدن و تمرین کردن بهتر یاد بگیرید ، Udemy یک محل عالی برای شروع برنامه نویسی برای شماست . الیته برخی از مدرسان موسسات حرفه ای قیمتی را برای درس هایشان گذاشته اند ولی در عین حال هزاران دوره برنامه نویسی رایگان در Udemy نیز وجود دارد .


دانش اموزان میتوانند هر دوره ای را که میخواهند انتخاب کنند پس شما میتوانید قبل از انتخاب ببینید که کدام دوره طرفدار بیشتری دارد . همچنین هزاران گزینه دیگر برای یادگیری مثل یادگیری یک زبان و یا برنامه ای خاص هم در ان وجود دارد.

 

Udacity درس هایی در سطح جهانی را ارائه میدهد

 

Udacity زاییده افکار Stanford پروفسور محقق و Sebastien Thrun از کارکنان گوگل ، مخترع ماشین بدون راننده است . او یک چشم انداز دموکراتیزه اموزشی دارد که رایگان و قابل دسترس کردن درس ها به صورت انلاین در سراسر جهان است.
دوره برنامه علوم کامپیوتر انها 3 ماه به طول می انجام با احتساب زمان 6 ساعت در هفته . در پایان دوره شما موتور جستوجو و شبکه اجتماعی خود را ساخته اید .

 

Coursera در های خود را بر روی دوره های بین المللی دانشگاهی گشوده است

 

به Coursera به عنوان دروازه ای به دوره های رایگان دانشگاه های سراسر دنیا نگاه کنید . دوره های رایگان برنامه نویسی مقدماتی انها از نهاد های معتبری مانند دانشگاه تورنتو ، ادینبورگ و استنفورد امده است . بسیاری از دوره ها با زبان های متفاوت نیز در دسترس هستند .

 

برای کد نویسی یک ساعت تلاش کنید

 

Code.org یک شرکت غیر منفعتی است که تصمیم دارد مشارکت در علوم کامپیوتری را به بیشتر در دسترس قرار دادن ان گسترش دهد . انها تنها در سال 2013 شروع به کار کرده اند و در حال حاضر 59 میلیون دانش اموز در سراسر جهان یک ساعت برای یادگیری کد را در کلاس های انها میگذرانند .
درس های انها بیشتر برای افراد جوان تر است ، با بازی ها و درس های انیمه گونه ، اما این مکانی بسیار عالی برای کد نویسی رایگان بدون انجام هیچ کار خاصی است . اگر شما هنوز تصمیم نگرفتید که چگونه کدنویسی را شروع کنید ، قطعا یکی از دوره های مقدماتی برنامه نویسی انها را امتحان کنید .

 


در آخر به آن دسته از افرادی که می خواهند افزونه نویسی جوملا یا وردپرس را یاد بگیرند پیشنهاد می شوند به سمت این دوره های رایگان رفته و مباحث پایه را بیاموزند . لازم به ذکر هست خواندن کد ها و نمونه اسکریپت های اماده در وب مثل ( کامپوننت آسان پرداخت جامع جوملا ) می تواند به شما در یادگیری بهتر و کسب تجربه کمک بسیار شایانی بکند.